Haber

Edirne Valisi Kırbıyık, Pazarkule Sınır Kapısı’nda yapımı devam eden bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Pazarkule Sınır Kapısı’nda yapımı devam eden 7.6 kilometrelik bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

Modernizasyon çalışmaları devam eden Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki tek peron sayısı 3 giriş 3 çıkış olmak üzere 6’ya çıkarılacak. 4 bin metrekare olan gümrüklü alanın kullanım alanı 22 bin metrekareye çıkarılacak.

Yenileme çalışmalarının ardından modern bir görünüme kavuşacak olan Pazarkule’de arama hangarı, sosyal donatı ve işçi binaları da yer alacak.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Pazarkule Sınır Kapısı’na bağlanan karayolunda incelemelerde bulundu.

Kırbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, otoyol ve sınır kapısının ortasındaki 7.6 kilometrelik yol çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Yolun kavşak dahil bir kısmının tamamlandığını ifade eden Kırbıyık, “Kalan kısımda çalışmalar devam ediyor. İnşallah seneye önemli mesafe kat etmiş olacağız. Kaliteli bir iş olacak. tamamlandığında şehrimize büyük katkı sağlayacağını ve katma değer üreteceğini değerlendirin.Yol ve gümrük Kapısı bittiğinde Yunanistan sınırına bir şekilde giriş çıkış yapmak isteyenlere güzel bir hizmet ve alt yapı sunacağız. Bu gerçekten ülkemize yakışıyor” dedi.

Kırbıyık, başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

– Edirne – Kırklareli karayolunda çalışmalar

Kırbıyık ve Çolak daha sonra 47 kilometrelik Edirne – Kırklareli karayolundaki çalışmaları inceledi.

Çift taraflı olarak yapımı tamamlanan otoyolun kalan 12 kilometrelik kısmındaki çalışmaların hızla tamamlandığını belirten Kırbıyık, “Kalan kısmın da önümüzdeki yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. yolun hem illerimizin ekonomik entegrasyonunu hem de vatandaşlarımızın sosyal entegrasyonunu çok daha rahat bir şekilde üst düzeye çıkaracak, izlettirecektir.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu